Kategori: “Haberler”

İndirim Kuponlarının Evrimi

Haberler

İndirim Kuponlarının Evrimi için yorumlar kapalı...

indirim kuponlarının evrimi

Kendimize itiraf edebiliriz ki alışveriş yapmak neredeyse hepimizin için vazgeçilmez bir alışkanlıktır. Çünkü günlük hayatta birçok şeye gereksinim duyuyoruz ve ister istemez kendimizi bir ürünü ararken buluyoruz. Tabi çoğu zaman ihtiyacımız olan bu ürünü elde etmek için epeyce bir zahmete girmemiz gerekiyor. Bunun için yola koyulup ayaklarımıza karasular inene kadar mağazaları tek tek gezeriz. Bu da tabi bizleri nasıl yorar bunu mutlaka bilirsiniz. Fakat internetin yaygınlaşmasıyla birlikte işler artık bizim lehimize dönmüştür diyebiliriz. Çünkü online alışveriş siteleri sayesinde gerek duyduğumuz her ürün artık kolayca elimizin altında. Tabi indirim kuponu ve hediye çekleri vasıtasıyla çok ucuza da alabiliyoruz. Bu kupon evrimi yıllar içinde nereden nereye geldi?

Yaşı yetenler hatırlar, eskiden Hürriyet gazetesinin verdiği kuponları toplayıp ansiklopedi seti, kaset çalar veya oyuncaklar alırdık. Kuponları biriktirir, bir lastikle bağlar ve bayilerde sıra bekleyip hediyelerimize kavuşurduk. Şimdi ise herşey sanal ortamda. Kupon denildiği zaman akla iki şey geliyor. Birincisi idaa kuponları, ikincisi ise online alışverişleri ucuzlatan indirim kuponları. Biz burada alışverişlerde geçerli kuponlarla ilgileniyoruz. Eskilerdeki gazeteleri alıp makasla kuponları keserek onları biriktirme süreci tarihe karıştı. Şimdi fiziksel hiçbir şey yok. Herşey sanal ortamda gerçekleşiyor. Müzik kasetlerinin ve plakların nasıl yerini podcast aldıysa, alışverişler için de artık online indirim kuponları var. Üstelik sadece kendi ülkemiz için de değil. Mesela Türkiye’deki kullanıcılar, Aliexpress kuponları ile Çin’den ucuz alışveriş yapabiliyor. Aynı şekilde Amazon kuponları ile Amerika’dan istedikleri ürünleri alabiliyor. Yani bu yeni dijital dünyada sınırlar da ortadan kalktı.

İnsanların hizmetine sunulan ürünler oldukça farklı tasarımlara, şekil ve yapılara sahip. Bunlar arasından neye ihtiyacımız olduğunu belirledikten sonra aradığımız kriterleri taşıyan ürünleri bulmak artık daha kolay ve pratik oluyor. Bundan dolayı internetten sunulan hizmetlerin bizler için adeta bir sihirli değnek olduğunu söylersek pek de yanılmış olmayız. Çünkü ürünlerin niteliğine dair tüm detayları burada görerek iyice bir inceleme yapma şansımız oluyor. Bu durumda tercihlerimizi belirleme ve bilgi edinme noktasında bizlere önemli bir avantaj sağlıyor. Ayrıca hayatta hepimizin işi gücü var malum. Bu bakımdan zamanın bizler için ne kadar önemli olduğunu tartışamayız bile. Bizlere sunulan bu olanaklarla hem istediğimiz ürüne kolayca ulaşabilir ve hem de zamandan iyi bir tasarruf elde edebiliriz.

Türkiye’de Kuponla Alışveriş

İhtiyaç duyduğumuz birçok ürünü indirimli olarak alabilmek bizler için en iyi fırsatlardan biridir. Bu kampanyaları firmalar belli başlı bazı dönemlerde açıklarlar. Bu dönemlere özel indirim kuponları oluşturulur. Yılbaşı, sezon sonları, Black Friday, Cyber Monday, Single’s Day, anneler günü ve sevgililer günü bunlardan bazıları. Aslında bunlar alışverişleri canlandırmak için bilinçli olarak ortaya çıkarılan günler. Amaç ekonomiyi canlı tutmak. İnsanlar da bu eko sistemin içine çekiliyor ve bu günlerin çok önemli olduğuna inandırılıyor. İster inanın ister inanmayın, bu dönemlerde çok daha ucuz alışveriş yapmak mümkün. Bu da tabi biz alışveriş sever insanların mutlaka kaçırmaması gereken bir durumdur.

Teknolojik ürünlerden giyime, kişisel bakım ürünlerinden gıdaya kadar birçok ürün bu kapsamda yer alır. Bu konuda özellikle Efsane Cuma indirimleri alışveriş tutkunlarının yakından takip ettiği bir dönem. Birçok markaya ait çeşitli ürünler bu dönemde normalden daha düşük fiyatlarla insanların hizmetine sunulur. Bu iskontoları kaçırmamak için online alışveriş siteleri bizlerin yararlanabileceği en harika yöntem. Çünkü hem fiyatlar ucuzluyor, hem de indirim kuponları kullanılabiliyor. Sevdiğimiz ve beğendiğimiz ürünleri, kuponların geçerlilik süresi devam ettiği süre içerisinde kolayca bularak en kârlı şekilde temin edebiliriz.

Normalde bir mağazada indirim yapılmasını isterken sıkı bir pazarlık yapmamız ve uğraşmamız gerekir. Fakat seçimimiz internet alışverişlerinden yanaysa bu durum değişir. Çünkü ürün fiyatını değiştirmek için bir çaba harcamamız gerekmez. Kuponla alışveriş bu işi tek kalemde çözer. Bu kuponları kullanarak alışveriş işlemlerimizi gerçekleştirdiğimizde almak istediğimiz ürünler bizler için çok daha makul ve hesaplı tutarlara düşmektedir. Kuponları almak şimdi eskisinden çok daha kolay. Artık indirim kuponu siteleri sayesinde bütün kuponlara bedava sahip olabiliyoruz. Pratik ve kolay bir çözüm oluşu, Türkiye’de kuponla alışverişin her sene daha da yaygınlaşmasını sağlamaktadır.